V letošním roce si město Orlová připomíná 800 let od první písemné zmínky. Při této příležitosti nyní Ostravská univerzita ve spolupráci s Muzeem Těšínska vydávají obsáhlou kolektivní monografii nazvanou Orlová, Slezsko a střední Evropa 1223–2023. Cílem publikace je nejen akcentovat významné milníky dějin města, ale současně je zasadit do širšího historického rámce a upozornit tím na skutečnost, že Orlová nebyla a není solitérem stojícím mimo politický, společenský a kulturní vývoj moravsko-slezského pomezí, nýbrž že v mnoha případech výrazně vytvářela jeho další směřování.

▪️ Za Muzeum Těšínska se na obsahu knihy podílela historička Lenka Nováková a historikové Radim Jež, Martin Krůl a David Pindur.
▪️ Kde koupit: Historická budova, Muzeum trojmezí, Archeopark Chotěbuz-Podobora (zde od čtvrtka)
▪️ Cena: 540 Kč

Orlova Slezsko a Evropa obalka