Časopis Těšínsko je kmenové periodikum přinášející nové poznatky k dějinám Těšínska v jeho historických hranicích, přírodě a vlastivědě, vycházející od roku 1957. Do roku 2014 bylo vydáváno čtyřikrát ročně, nyní dvakrát za rok v nové grafické úpravě s řadou unikátních barevných snímků a dalších příloh. Každé číslo, tištěné zhruba na 150 stranách, přináší rozsáhlejší původní studie, materiálové příspěvky, kratší články, kroniku a recenze i zprávy o literatuře se vztahem k širšímu regionu. Časopis, ve kterém publikují nejen tuzemští odborníci, ale i badatelé z Polska či Slovenska, je jako jediný z periodických tisků připravovaných muzei zřizovanými Moravskoslezským krajem evidován v Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v ČR.
Těšínsko bývá mylně zmiňováno jen jako okolí Českého Těšína. Jde však o širší území s bohatou historií. Bližší informace najdete v odkazu Procházka historií. Obsahuje texty a obrazový doprovod z publikace Zbyška Ondřeky Těšínsko známé i neznámé, kterou v roce 2012 vydalo Muzeum Těšínska.
V roce 2017 bylo digitálně zdokumentováno 11 českých a 11 polských dřevěných kostelů a kaplí díky společnému projektu Muzea Těšínska a Muzeum Śląska Cieszyńskiego Hmotná a duchovní kultura / Kultura materialna i duchowa se svolením ostravsko-opavské a bílsko-živěcké diecéze. Jedním z výstupů projektu je interaktivní procházka s doprovodnými texty v českém, polském a anglickém jazyce a GPS lokalizací prostřednictvím odkazu Dřevěné kostely.
Virtuální prohlídka dřevěných kostelů z technických důvodů dočasně nedostupná.