V současné době probíhá obnova střešní krytiny věže farního kostela sv. Jiří v Dobré. Za tímto účelem byla již v srpnu firmou TESLICE CZ s.r.o. ze Vsetína snesena jeřábem celá věžní báň. Ve středu 4. září 2024 dopoledne se uskutečnila demontáž věžního kříže a makovice za účelem vynětí pamětního tubusu ukrývajícího poselství minulosti. Významná událost probíhala pod odborným dohledem Radima Ježe a Davida Pindura, historiků z
Muzea Těšínska. Přítomni byli farář farnosti Dobrá Marek Kozák, starosta obce Dobrá Jiří Carbol, místostarosta Pavel Peterek, technik děkanátu Radomír Stach, kronikář obce Dobrá Rostislav Vojkovský, za realizační firmu pak Karel Kubica st., Karel Kubica ml., Jiří Matušinec, Radek Mikuš, Miroslav Mynář st. a Miroslav Mynář ml. Akce se těšila zájmu také nemalého množství občanů Dobré a okolí.
Po demontáži kříže byla z hrotu uvolněna makovice. V ní se nacházela prázdná láhev od Fernet Stocku a tubus z měděného plechu, oba předměty tam byly vloženy při poslední opravě na jaře roku 1989. Makovici tehdy zhotovili jako kopii poškozené původní pracovníci Okresního stavební podniku Opava pod vedením Pavla Grossmanna, kteří tam společně s tehdejším doberským farářem Aloisem Peroutkou vložili tubus.
Po snesení nálezu z lešení byl tubus otevřen. Historik David Pindur postupně odkrýval a představoval přítomným jeho obsah. Jedná se dokumenty a předměty z celkem pěti časových vrstev, které byly při tehdejších opravách postupně předávány do dalších schránek. Nejstarší nalezený dokument byl sepsán 25. července 1817 doberským farářem Josefem Kulhánkem. Tento duchovní v něm na třech stranách v latinském jazyce popsal tehdejší dění ve farnosti, a především výstavbu zděné věže, která probíhala od 1. května 1817 pod patronátem a se štědrou finanční podporou Alberta Sasko-Těšínského, tehdejšího vlastníka Těšínské komory (k níž tehdy náleželo i frýdecké panství) a držitele patronátního práva ke kostelu v Dobré. Další nalezené dokumenty byly postupně přidávány při opravách v letech 1853, 1862, 1885 a 1989. David Pindur přítomným přečetl celé znění dokumentu popisujícího poškození věže kostela úderem blesku 25. května 1862 a dále pak pamětního spisu z 13. května 1989, v němž farář Peroutka popsal tehdejší opravu věže a situaci v Československu i církvi. Součástí nálezu bylo pět fotografií, přičemž tři snímky zachycují opravu věže v roce 1989 a dvě kabinetky místní duchovní v roce 1885 (faráře Jana Kittricha a kooperátora Jana Tvrdého). Z dalšího obsahu stojí rozhodně za zmínku nálezy numismatické povahy. Jedná se o soubor 38 mincí z let 1780–1989 a devět papírových platidel z let 1800–1989. Celý nález byl protokolárně předán Římskokatolickou farností Dobrá k digitalizaci, dalšímu odbornému zkoumání a vyhodnocení do Muzea Těšínska.
Kostel sv. Jiří v Dobré je jedním z nejstarších na území někdejšího Těšínského knížectví. Existoval prokazatelně již v první polovině 15. století. Až do 80. let 18. století byl duchovním centrem velmi rozlehlé farnosti, z níž se tehdy vydělily nově vzniklé farní okrsky Borová, Morávka a Skalice. Z hlediska duchovní správy se po staletí jednalo o jednu z nejobtížnějších farností vratislavské diecéze. Původní dřevěný kostel sv. Jiří byl nahrazen v letech 1681–1686 zděným chrámem, o jehož výstavbu se výrazně zasloužil hrabě František Eusebius z Oppersdorfu. Vysoká zděná věž byla přistavěna teprve v letech 1816–1817 zednickým mistrem Františkem Javorkem z Fryčovic podle návrhu architekta Floriána Jilga z Těšína.